A Bartók-negyed és a Margit-negyed ma már sokak számára sikeres kulturális városrészek példái. De a kérdés nem az, hogy működnek-e. Hanem az, hogy miért működnek. Létre lehet hozni egy kulturális negyedet tudatos városfejlesztési eszközökkel? Vagy minden esetben egy már meglévő helyi kulturális adottságot kell felismerni és kibontakoztatni? Másképp fogalmazva: kulturális negyedet csinálni lehet, vagy csak felfedezni?
A beszélgetés három különböző nézőpontot ütköztet:
– Ongjerth Dániel, kulturális menedzser, a 11_11 társalapítója, a Bartók- és a Margit-negyed fejlesztések egyik, a fejlesztésért felelős szereplője
– Dévényi Tamás, építész, a Margit-negyed építész tanácsadója
– Baráth Gergely, a főváros turisztikai és stratégiai területének képviselője
A beszélgetés során a helyi kezdeményezések, a városi stratégia, az építészeti eszközök és a gazdasági realitások viszonyát vizsgáljuk. Hol húzódik a határ a siker és a kiszorulás között? Milyen szerepe van a szabályozásnak? És lehet-e tudatosan kulturális jelenlétet fenntartani egy városi környezetben?
Menetrend:
16:15 – Rövid felvezetés
16:17 – 3 × 11 perces előadás
16:50 – Moderált beszélgetés
17:30 – Nyitott vita a közönséggel
Szervezők:
BME Építőművészeti Doktori Iskola doktoranduszai
Galántai Gergely
Karlovecz Ádám
Szuszik Dóra
A részvétel ingyenes, az esemény nyilvános.

