Sugár Péter kapta a Prima Primissima Díjat! Gratulálunk!

Magyar építészet kategóriában Getto Tamás, Sugár Péter, és Váncza László lett Prima Díjas, közülük pedig Sugár Péter lett Primissima.

Mint az októberben kiderült, idén Magyar építészet kategóriában Getto Tamás építész, belsőépítész, egyetemi tanárnak, Sugár Péter építésznek és Váncza László építésznek ítélték oda a Prima Díjakat.

A kuratórium tagjai titkos szavazással választották ki ezek után a Primissimákat, akik 15 millió forintos elismerésben részesülnek. Azoknak a jelölteknek a tevékenységét, akik nem lettek primissimák, ám maguk is primák, 5 millió forinttal támogatja az alapítvány. A díjazottak tegnap este, december 2-án személyesen vehették át elismeréseiket a Müpában.

A Prima Primissima Díj idei díjazottjai: Sugár Péter építész, egyetemi tanár; Hager Ritta textilművész; Härtlein Károly mesteroktató; Lovász László matematikus; a Bartók RádióHegedüs Csaba olimpiai bajnok birkózó, mesteredző; Kovács Gyula erdész, a régi magyar gyümölcsfajták őrzője; Dobai Péter költő, író, dramaturg; Keller András hegedűművész, karmester; Gálffi László színművész és Hadas Krisztina televíziós újságíró, szerkesztő, riporter.

Magyar építészet kategóriában tehát Sugár Péter lett Prima Primissima, aki tanulmányait a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, majd az ÉTE – MÉSZ Mesteriskola VIII. ciklusában folytatta. Szakmai tapasztalatára az Általános Épülettervező Vállalatnál (ÁÉTV), Varga Levente műtermében, majd a Magasépítési Tervező Vállalatnál (MATERV) Reimholz Péter műtermében tett szert.

Negyedmagával megalapította a RADIUS Építészműtermet, 2000 óta az abból kinövő saját irodáját, a RADIUS B+S-t vezeti. Az Ybl- és Pro Architectura díjas építész olyan munkákat jegyez, mint a villányi Sauska borászat, a tolcsvai OREMUS szőlő- és borfeldolgozó épülete, a balatonfüredi Zsinagóga kulturális célú hasznosítása, a Graphisoft Park fogadóépülete, a Lánchíd Design Hotel, a Dohány utcai emlékfal és a debreceni Holokauszt Emlékhely. Munkásságát elismerték többet között ICOMOS díjjal, két alkalommal Budapest Építészeti Nívódíjjal, valamint szerepelt a The European Hotel Design Awards kitüntetettjei között is.

A BME Építészmérnöki Karán közel 30 éve tanít: 1982-től óraadó tanárként, 2002-től tanársegédként, majd adjunktusként, 2010-től docensként, 2016-tól habilitált docensként, 2018-tól egyetemi tanárként. Nevéhez számos kiállítás, publikáció mellett számottevő szakmai közéleti tevékenység kapcsolódik: jelenleg a Budapest Építészeti Nívódíj Bizottságának tagja, illetve a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia rendes tagja. 2021-ben megkapta az építészek “fair play” díját, a Kotsis Iván-érmet.

Gratulálunk minden díjazottnak!

Forrás