Tematikus építészeti kutatás

tárgy keretein belül ebben a tematikus évben a mindenki egy közös, nyíregyházi témán dolgozik. Míg az őszi félév az előkészítésé, előtanulmányoké, a tavaszi félévben konkrét kiírás alapján a város számára is hasznos tervjavaslatoknak kell születniük. Az őszi félév során tanulmányút és egyénileg elvégzendő feladatok (és azok prezentálása) mellett egyéb előkészítő programok alkotják a félév menetét. Két alkalommal a nyíregyházi projektet előkészítő rövid (15-20) perces prezentációkkal kell készülni (helyzetelemzés, településtörténet, épülettörténet, morfológia, vagy hasonló megvalósult rehabilitációs munkák, közlekedési fejlesztések esettanulmányként való bemutatása, stb.) Az egyénileg elvégzendő, a nyíregyházi témával kapcsolatos prezentációt valamennyi doktorandusznak témavezetőjével közösen kell megtartania.