Tematikus kutatás

Tárgyelőadó: Kerékgyártó Béla Phd

Tematikus alkotás

Tárgyelőadó: Szabó Levente DLA

A műegyetemi DLA­‐képzésben immár hagyományosnak tekinthető tematikus évek lényege, hogy az első-­ és másodévben az egyéni (és adott esetben csoportos) kutatási projektek az adott év mottója alapján, két‐két szemeszteres egységben valósulnak meg. Ebben az időszakban az egyéni kutatásnak szorosan kell kötődnie a tematikus mottóhoz. A harmadik évben csoportos kutatási projekt nincsen, ez az év az egyéni kutatás időszaka.

Idén először a két szemeszter során a cél minden eddiginél erősebben a tematikus év aktuális, húsbavágó és fontos mottójára való fókuszálás jegyében szervezett programokkal telik. A két féléves munka célja egy a témában a Doktori Iskola kiadásában megjelenő kötet, melynek szerzői elsősorban a doktoranduszok. A cél az építészetoktatás nemzetközi trendjeiről, metódusairól, tereiről, az építészet és oktatás fogalmainak konkrét vagy éppen átvitt kapcsolatáról megfogalmazott friss, az egyetemi szűk kereteken kívül is releváns áttekintések, projektek megfogalmazása és bemutatása.

Évindító prezentációk

Külföldi egyetemek