Tematikus kutatás – Válság és váltás? – Lehetséges (ki)utak és stratégiák

Kerékgyártó Béla

Az egyéni tanulmány elkészítésének menetrendje (egyeztetve a Kutatásmódszertan és a Tematikus alkotás c. tágyakkal)

Első félév:

a téma körülhatárolása, irodalomkeresés és feldolgozás, tematikus gyűjtések (feldolgozás, ismertetés? irodalmi beszámoló?) témavázlat készítése, ami figyelembe veszi az ekkorra kialakuló csoportmunkába illesztés lehetőségeit is a téma egy részének kidolgozása és a félév végi konferencián bemutatása (10-15  ezer karakter)

Második félév:

a kutatás áttekintése, kapcsolata a közös témához, a források folyamatos bővítése és feldolgozása, előtanulmány készítése a félév végére, a tanulmány véglegesítése (15-20 ezer karakter, év végi prezentációja és publikációja).

Tervezett órai feladatok, részvétel:

interjúk feldolgozása a svájci kötet, illetve választott projekt, iroda bemutatása a Velencei Biennálé kapcsán. Az egyéni kutatások kapcsolása az órai témákhoz.

Itt lehet megtekinteni az egyéni tematikus kutatások első beszámolóit: